Genital PRP Fethiye

Genital PRP Fethiye, genital bölge dokularının gençleştirilmesi ve bu dokuların cinsel uyaranlar için daha duyarlı bir yapı edinebilmesi için yapılan uygulamadır. Genital PRP tedavisi halk arasında orgazm aşısı ismiyle de bilinmektedir. Yazımızın devamında ‘’Genital PRP tedavisi nasıl yapılır?’’, ‘’Genital PRP tedavisinin iyileşme süreci nasıldır?’’, ‘’Genital PRP tedavisinin faydaları nelerdir?’’ ve ‘’Genital PRP tedavisi kaç seans sürer?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. Fethiye genital PRP tedavisi hakkında detaylı bilgi almak için yazımızın devamını inceleyebilirsiniz.

Genital PRP Nedir?

Genital PRP tedavisi, bireyin kendi kanında bulunan platelet hücrelerinin; genital dokuları yenilemek ve böylece cinsel yaşam ile ilgili sorunları gidermek amacıyla kullanılmasına olanak sağlayan işlemdir. Bu uygulama halk arasında O noktası büyütme veya orgazm aşısı gibi isimlerle de bilinmektedir. Ameliyatsız genital estetik uygulamaları arasında en çok tercih edilenlerden biridir.

Genital PRP Neden Yapılır?

Genital PRP uygulamasının iki temel amacı vardır. Bunlardan ilki zaman içerisinde, ilerleyen yaş, doğumlar, gebelikler ve benzer nedenlerden genital bölgede meydana gelen yıpranmayı gidermektir. Genital PRP sayesinde yıpranan dokuların iyileşme ve yenilenme süreci desteklenebilir. Genital PRP’nin bir diğer amacı ise bireyin cinsel yaşamını renklendirmek, cinsel ilişkilerden daha fazla keyif almasına yardımcı olmaktır.

Genital PRP Kimlere Yapılır?

Genital PRP, 18 yaşından büyük olmak kaydıyla her yaştan kadına uygulanabilir. Bu uygulama bazı kadınlar tarafından menopoz döneminde meydana gelen cinsel yaşam sorunlarını gidermek için tercih edilir. Bazı kadınlar tarafından ise cinsel ilişkilerden daha fazla haz almak ve orgazma kolay bir şekilde ulaşmak için tercih edilir. Eğer birey reşit ise istediği bir amaç doğrultusunda genital PRP uygulamasını yaptırabilir.

Genital PRP Faydaları Nelerdir?

Genital PRP’nin faydaları arasında şunlar bulunur:

 • Cinsel aktivitelerden alınan haz artabilir.
 • Cinsel isteksizlik sorunu giderilebilir.
 • Vajinal kuruluk sorunu giderilebilir.
 • Bireyin çok daha kolay orgazm olması sağlanabilir.
 • Genital bölgedeki dokuların cinsel uyaranlara karşı daha duyarlı olması sağlanabilir.
 • Genital bölgede dokularının iyileşme mekanizmaları aktifleştirilebilir.

Genital PRP’nin yararları bu şekilde sıralanabilir.

Genital PRP Ağrılı Mı?

Genital PRP tedavisi sırasında yalnızca basit enjeksiyon işlemleri yapılır. Dolayısıyla da uygulama ağrısız bir şekilde gerçekleşir. Genital PRP’nin uygulanma aşamasında, PRP enjeksiyonu yapılacak olan bölgelere lokal anestezi etkili krem sürülebilir. Böylece bireyin ağrı hissetmesi önlenebilir.

Genital PRP Kaç Seans Yapılır?

Genital PRP tedavisinin seans sayısı, uygulamanın neden yapıldığı gibi faktörlere göre değişiklik gösterebilir. Bu uygulama genellikle tek seans olacak şekilde yapılır. Ancak genital bölgedeki yıpranmanın miktarı fazla ise ek birkaç seans daha gerçekleştirilebilir. Seans sayısı gibi konular tamamen hastanın taleplerine ve ihtiyaçlarına uygun olacak şekilde planlanır.

Genital PRP Ne Kadar Sürer?

Genital PRP uygulaması genellikle 30 dakika kadar sürer. Bu sürenin önemli bir bölümü uygulamanın hazırlık aşamasına ayrılmaktadır. Hazırlık aşaması tamamlandıktan sonra enjeksiyon işlemi genellikle birkaç dakika içerisinde sonlanmaktadır. Doktorunuz uygulamanın süresi ve benzer detaylar hakkında sizi detaylı olarak bilgilendirecektir.

Genital PRP Nasıl Yapılır?

Genital PRP tedavisinin aşamaları şu şekilde sıralanabilir:

 • Hasta tedavi süreci ve aşamalar hakkında detaylı olarak bilgilendirilir, tamamen hastaya yönelik bir planlama hazırlanır.
 • Hastadan 1 ila 2 tüp kadar kan alınır. Bu miktar hasta için zararsızdır.
 • Alınan kanlar, özel bir tüpün içerisindeyken santrifüj cihazına yerleştirilirler. Santrifüj cihazı işlem sırasında hızlı bir şekilde tüpün dönmesini sağlar. Böylece kanın içindeki ağır maddeler tüpün dibine çöker. Tedavide kullanılacak olan platelet hücreleri ise tüpün yüzeyinde birikirler.
 • Tüpün yüzeyinde yer alan platelet açısından zengin plazma sıvısı özel bir enjektör ile toplanır.
 • Genital bölgenin ilgili noktalarına topikal anestezi kremi sürülür.
 • Son olarak da bölgeye, santrifüj işlemi ile elde edilmiş olan platelet hücresi bakımından zengin kan plazması enjekte edilir.

Böylece genital PRP tedavisi başarı ile tamamlanmış olur.

Genital PRP Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

Genital PRP tedavisi sonrasında hastanın aynı gün, sosyal yaşamına ve iş hayatına dönmesi mümkündür. Tedavi sırasında alınan kan, hastayı etkileyebilecek miktarın çok altındadır. Bu yüzden buna bağlı olarak hiçbir komplikasyon deneyimlenmez. Tedaviden sonra genital bölgenin ilgili noktalarında hafif kızarıklıklar ve şişlikler görülebilir. Bu şikayetler de genellikle aynı gün kaybolurlar. Genital PRP sonrası bir gün boyunca duş alınmamalı ve ilgili bölgelere mümkünse su temas ettirilmemelidir. 

Fethiye Genital PRP Fiyatları 2023

Fethiye genital PRP fiyatları, uygulamanın detaylarına ve benzer etmenlere göre kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.

Doktora Sorun!
Call Now Button