Cinsel İsteksizlik ve Fitoterapi Fethiye

Cinsel isteksizlik ve fitoterapi Fethiye, cinsel isteksizlik sorununu bitkisel içerikli özel uygulamalar ile gidermeyi amaçlayan uygulamadır. Yazımızın devamında ‘’Kadınlarda cinsel isteksizlik neden olur?’’, ‘’Kadınlarda cinsel isteksizlik nasıl geçer?’’, ‘’Cinsel isteksizlikte fitoterapi uygulaması nasıl yapılır?’’ ve ‘’Fitoterapiyle cinsel isteksizlik tedavisi ne kadar sürer?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. Fethiye cinsel isteksizlik tedavisi ve fitoterapi uygulaması hakkında detaylı bilgi almak için yazımızın devamını inceleyebilirsiniz.

Cinsel İsteksizlik Nedir?

Cinsel isteksizlik, bireyin cinsel aktivitelere karşı ilgisini kaybetmesi ve cinsel ilişki kurmak istememesi durumudur. Cinsel yaşam sağlıklı tüm yetişkinler için son derece önemlidir. Sağlıklı bir cinsel yaşama sahip olmanın hem psikoloji hem de beden sağlığı üzerinde son derece olumlu etkileri vardır. Bu yüzden cinsel isteksizlik gibi cinsel yaşamı olumsuz etkileyen sorunlar ihmal edilmemelidir.

Cinsel İsteksizlik Nedenleri Nelerdir?

Cinsel isteksizlik nedenleri arasında şunlar yer alır:

 • Menopoza girmiş olmak.
 • Stresli bir dönemden geçiyor olmak.
 • Depresyon ve kaygı bozuklukları gibi psikolojik sorunlar.
 • Bazı ilaçların düzenli kullanımı (mesela antidepresan ilaçlar).
 • Partnerle yaşanan sorunlar.
 • Genital bölgedeki dokuların yıpranmış olması.
 • İlerleyen yaş.

Bu gibi etmenler bireyin cinsel isteksizlik sorunu deneyimlemesine yol açabilir. Çoğu zaman cinsel isteksizlik, bu etmenlerden birden fazlası nedeniyle meydana gelmektedir.

Cinsel İsteksizlik Nasıl Geçer?

Cinsel isteksizlik, soruna yol açan etmenlerin belirlenmesi, genital bölgenin detaylı olarak incelenmesi ve bu sorunların çeşitli uygulamalar ile giderilmesi ile geçebilir. Bu uygulamalar arasında fitoterapi gibi işlemler yer alır.

Cinsel isteksizlik bazı bireylerde geçici olarak ortaya çıkabilir. Stresli dönemi son bulan veya bir süredir düzenli olarak kullandığı bir ilacı bırakan bireyler cinsel isteksizlik sorunlarının son bulduğunu fark edebilirler. Eğer bu sorun uzun zamandır devam ediyorsa ve bireyin cinsel yaşamı bu sorundan ciddi ölçüde etkileniyorsa mutlaka bir kadın doğum uzmanı ile görüşülmelidir.

Fitoterapi Nedir?

Fitoterapi, insan sağlığı için önemli olduğu bilinen bazı bitkilerin çay, şurup, krem veya talbetler olarak, bir tıp doktoru kontrolünde bireye verilmesidir. Fitoterapi isimli tamamlayıcı tıp uygulaması pek çok farklı amaç doğrultusunda gerçekleştirilebilir. Bu uygulama inflamasyonla, kronik ağrı şikayetleri ile ve çeşitli hastalıklarla mücadele etmek amacıyla yapılabilir. Buna ek olarak günümüzde cinsel isteksizlik gibi sorunları gidermek amacıyla da gerçekleştirilebilmektedir.

Fitoterapi Neden Yapılır?

Fitoterapi farklı amaçlar doğrultusunda yapılabilir, bu amaçlar arasında şunlar yer alır:

 • Cinsel isteksizlik gibi cinsel işlev bozukluklarını gidermek.
 • Farklı tedavi uygulamalarını destekleyici şekilde, bir tamamlayıcı uygulama olarak yapılabilir.
 • Eklem kireçlenmelerinde bireyin şikayetlerini azaltmak.
 • Vücuttaki iltihabı ve inflamasyonu azaltmak.
 • Karaciğeri korumak ve karaciğer hastalıklarını önlemek.
 • Uykuya dalmayı kolaylaştırmak ve stresle mücadele etmek.
 • Gerginlik ve anksiyete gibi sorunlarla mücadele etmek.
 • Mide sorunları ile mücadele etmek.

Fitoterapi bu gibi amaçlarla yapılabilir. Yazımızın devamında fitoterapinin cinsel isteksizlik ile mücadelede nasıl kullanıldığından detaylı olarak bahsedeceğiz.

Fitoterapi Ne Kadar Sürer?

Fitoterapi süresi, uygulamanın gerçekleştirilme amacına ve benzer etmenlere bağlı olarak kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Bu uygulamanın ilk aşamasında doktor ile hasta özel bir görüşme gerçekleştirirler. Bu görüşme sırasında doktor hastasının şikayetlerini dinler ve bu şikayetleri gidermeye yönelik özel bir fitoterapi planlaması yapar. Bu planlama dahilinde uygulamanın tahmini süresi de belirlenmiş olur. Doktor tedavi öncesinde hastasını bu süre hakkında detaylı olarak bilgilendirir.

Fitoterapi Nasıl Yapılır?

Fitoterapi kapsamında cinsel isteksizliği gidermek için farklı bitkisel içerikli uygulamalar gerçekleştirilebilir. Cinsel isteksizlik gibi sorunlar için faydalı olduğu bilinen bitkiler, terapi kapsamında krem, losyon, sprey ve tablet olarak hastaya verilebilir. Kremler ve losyonlar özel masaj uygulamaları ile ilgili bölgelere uygulanabilir ve bireyin deneyimlediği cinsel isteksizlik sorunu ile kapsamlı bir şekilde mücadele edilebilir. Fitoterapi kapsamında hastaya, kolay bir şekilde çayı hazırlanabilen ve günlük olarak tüketilmesi güvenli olan bitkiler de verilebilir. Tedavinin detayları tamamen hastanın deneyimlediği sorunların kapsamına göre belirlenir. Böylece cinsel yaşamı ilgilendiren şikayetlerin, kişiye özel uygulamalarla, en yakın zamanda sonlandırılması amaçlanır.

Fethiye Cinsel İsteksizlik ve Fitoterapi Fiyatları 2023

Fethiye cinsel isteksizlik tedavisi fiyatları ve fitoterapi fiyatları; uygulamanın detaylarına ve benzer etmenlere göre kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.

Doktora Sorun!
Call Now Button