Genital Beyazlatma Fethiye

Genital beyazlatma Fethiye, vulva ve genel olarak genital bölge çevresinde meydana gelen renk değişimlerinin giderilmesi için yapılan özel lazer uygulamasıdır. Genital bölgede yer alan cilt dokusu, yıpranmalara ve renk değişimlerine çok müsaittir. Özellikle de hormon değişimleri ve yaşlanma gibi iç etmenler veya ağda ve epilasyon gibi dış etmenler sebebiyle zamanla kararabilirler. Vajina kararması, genital bölge kararması veya vulva kararması olarak bilinen bu renk değişimi; genital bölgenin estetik bütünlüğüne ciddi ölçüde zarar verebilir. Bu yüzden pek çok kadın, bu rahatsız edici renk değişiminden kurtulmak için çeşitli uygulamalara başvurur. 

Vajina kararmasını gidermek amacıyla yapılan uygulamalar arasında en etkili olanlarından biri de lazerle vajina beyazlatma uygulamasıdır. Bu yazının devamında ‘’Lazerle vajina beyazlatma nasıl yapılır?’’, ‘’Lazerle genital beyazlatma sonrası dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?’’, ‘’Lazerle genital beyazlatma ne kadar sürer?’’ ve ‘’Vajina kararması nasıl geçer?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. Fethiye genital beyazlatma uygulaması hakkında detaylı bilgi almak için yazımızın devamını inceleyebilirsiniz.

Genital Beyazlatma Nedir?

Genital beyazlatma, cilt yıpranması sebebiyle genital bölge çevresinde meydana gelen kararmanın giderilmesi için yapılan özel bir ameliyatsız genital estetik uygulamadır. Bu uygulama özel lazer işlemleriyle yapılmaktadır. Lazer uygulamaları sayesinde hem cildin kararmasına sebep olan pigmentler parçalanır hem de cildin yenilenmesi sağlanır. Böylece vajina ve çevresi beyazlar; doğal ve genç bir görünüm kazanırlar. Bu uygulama lazerle vulva beyazlatma veya lazerle genital bölge beyazlatma gibi isimlerle de bilinmektedir.

Genital Bölge Kararması Neden Olur?

Genital bölge kararması nedenleri arasında şunlar yer alır:

  • Hormon değişimleri.
  • Yaşlanma.
  • Gebelik.
  • Doğum.
  • Ağda uygulamaları.
  • Epilasyon uygulamaları.
  • Yanlış kozmetik ürün kullanımı.

Vajina, anüs ve benzer bölgelerde meydana gelen kararmanın sebepleri bu şekilde özetlenebilir. Bazı bireylerde kararma bu nedenlerden yalnızca biri nedeniyle ortaya çıkarken bazılarında bahsi geçen faktörlerin birden fazlası kararmaya yol açabilir.

Vajina Kararması Kremi İşe Yarar Mı?

Vajina kararmasını gidermek amacıyla kullanılan bazı kremler, cildi destekleyebilir ve cildin renk dengesini yeniden kurmasına yardımcı olabilir. Ancak bu kremlerin etkileri sınırlıdır. Vajinada meydana gelen kararma krem gibi uygulamalarla fark edilir ölçülerde giderilemez. Bu yüzden günümüzde vajina kararmasının ve genital bölgede renk değişiminin giderilmesi için modern lazer uygulamalarına başvurulması tavsiye edilmektedir.

Genital Bölge Kararması İçin Bitkisel Çözüm Var Mı?

Genital bölge kararması  veya vulva kararması olarak bilinen durum, bitkisel tedavilerle ortadan kaldırılamaz. Bunun en büyük nedeni, bahsi geçen amaç doğrultusunda kullanılan ‘’bitkisel tedavilerin’’ cilt katmanlarını etkileyecek kadar güçlü olmamasıdır. Bununla birlikte bazı bitki tedavileri cilde zarar verebilir veya ciddi alerjik reaksiyonlara yol açabilir. Bu yüzden genital beyazlatmak yaptırmak isteyen bireylere, tıbbi otoriteler tarafından onaylanmış, güvenli uygulamalara başvurmaları önerilir.

Genital Bölge Kararması Nasıl Geçer?

Genital bölge kararması kararması, lazerle vajina beyazlatma ve kimyasal peeling gibi uygulamalarla ortadan kaldırılabilir. Genital beyazlatma amacıyla kullanılan en etkili uygulamanın lazerle genital beyazlatma uygulaması olduğu bilinmektedir. Bu uygulama kararmaya yol açan pigmentleri yok ettiği gibi cildin yeni ve genç bir deri katmanı üretmesini de teşvik eder.

Lazerle Genital Beyazlatma Ne Kadar Sürer?

Lazerle genital beyazlatma uygulaması yaklaşık 20 dakika sürmektedir. Eğer bu uygulama anüs ve çevresi için de kullanılacaksa işlemin süresi yarım saate çıkabilir. Doktorunuz tahmini süre hakkında detaylı bilgilendirme yapacaktır.

Lazerle Genital Beyazlatma Nasıl Yapılır?

Lazerle genital beyazlatma, lokal anestezi etkili kremler yardımıyla, steril koşullarda yapılır. Bu işlem sırasında doktor, lazer ışınları sayesinde kararmaya yol açan pigmentleri parçalar. Lazer ışınlarının bir diğer etkisi ise yıpranmış olan cilt katmanının soyulmasıdır. Böylece bölgede yeni bir cilt katmanı meydana gelir. Genital bölge doğal ve pembemsi bir renk kazanır. Birey işlemden hemen sonra gündelik yaşamına dönebilir.

Lazerle Genital Beyazlatma Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Lazerle vulva beyazlatma sonrası dikkat edilmesi gerekenler şunlardır:

  • Uygulama bölgesine 6 saat boyunca su temas ettirilmemeli.
  • 1 gün boyunca cinsel ilişki önerilmez.
  • Birkaç gün boyunca uygulama bölgesini tahriş edebilecek davranışlardan kaçınılmalıdır.

Lazerle vajina beyazlatma sonrası dikkat edilmesi gerekenler bu şekilde özetlenebilir. Doktorunuz, lazerle vajina beyazlatma öncesi sonrası süreçler hakkında detaylı bir bilgilendirme yapacaktır.

Fethiye Genital Beyazlatma Fiyatları 2023

Fethiye genital beyazlatma fiyatları ve lazerle genital beyazlatma ücreti; uygulamanın detaylarına ve benzer etmenlere göre kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.

Doktora Sorun!
Call Now Button